ÖKO program

Minikertek, Dézsakertek pályázat

A PTE Botanikus Kertje által meghirdetett Minikertek, Dézsakertek pályázatán két intézményegységünk is szép sikereket ért el. Görcsöny a harmadik helyet szerezte meg, Kővágószőlős pedig a szavazatok alapján magasan nyerte a versenyt szemet gyönyörködtető dézsakertjével.
Mindkét Tagiskolánknak Gratulálunk!

Kővágószőlős

Görcsöny

Megfigyelések és vizsgálatok az iskola kiskertjében

Képek a kiskertről 2019 június

ÖKOISKOLAI MUNKATERV 2018 – 2019 tanév Pellérdi Általános Iskola és Tagintézményei

BESZÁMOLÓ AZ ÖKO – MUNKAKÖZÖSSÉG MUNKÁJÁRÓL 2017 – 2018 TANÉV

Ökosuli

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet 2011-től ökoiskolai cím elnyerésére írt ki pályázatokat, melyeket a Svájci - Magyar Együttműködési Program támogat. Tematikus célterületek: környezeti kezdeményezések, biodiverzitás, természetvédelem.

Átfogó célja a diákok környezettudatosságának erősítése, a környezeti nevelési tevékenységek színvonalának emelése.

A pályázat céljaival iskolánk nevelőtestülete, szülői közössége és diákjaink is egyetértenek. Fontos része életünknek a környezetvédelem, a tudatos fogyasztás, a minőségi anyagok használata. Most ezekkel a témákkal hangsúlyosabban foglalkozunk, tudatosan tervezzük programjainkat, benyújtjuk a pályázatunkat, pozitív elbírálásban bízva.

Tanórákon és iskolán kívül is bővítjük tudásunkat, igyekszünk tapasztalatokat szerezni, miközben sok közös élménnyel gazdagunk.

Fűszer- és gyógynövénykert

További képek